HISTORIE

Závod navazuje na akci Okolo Česka, kterou uspořádal v roce 2019 Jirka Severa, autor myšlenky a trasy závodu. 

"Dal jsem dohromady trasu kolem Česka a partu lidí. Jeli jsme tenkrát etapově po cca 200 km denně a objeli tak Česko za 9 dnů. Spaní jsme měli domluvené dopředu a měli jsme jedno doprovodné auto s věcmi. Protože se jelo dobře, měl jsem chuť pokračovat, tak vznikl nápad podobně natrasovat i Slovensko"

Jelikož se myšlenka začala rozrůstat a jízda ve skupině jako "výlet" nedávala smysl, přičemž trasa nabrala velmi zajímavé parametry, rozhodl se to Jirka zkusit "posunout" na profesionálnější úroveň. Spojil tak síly s produkční agenturou Valachiarun.cz, která má se závody podobného "ultra" formátu zkušenosti. 

Rok 2020

V první roce, kdy vládla nejistota kvůli pandemii nemoci Covid-19 jsme se dohodli s Danem Polmanem, kterému odpadl plánovaný závod v Rusku a ten s plnou podporou týmu v závodním režimu objel trasu závodu v jakémsi "prologu". 

Rok 2021

I v roce 2021 byla situace ve společnosti nejistá a přípravy se komplikovaly kvůli omezenému cestování, proto jsme se rozhodli o odklad na rok 2022. Na start se tak postavil jedinný závodník Míra Hájek se svým charitativním projektem Sportuj a pomáhej.