19.08.2021 - Den 7 

Slovenská mise začala pro Míru v tradičních 5:30, kdy vyrážel ze vsetínského náměstí směrem na východ. Nicméně po pohodovém Česku nastaly hned na začátku slovenské mise první vážnější problémy technického charakteru.

Večer po dojezdu se tým odebral k odpočinku a Míra doufal, že se mu podaří rozumně zalehnout. A podařilo, dokonce málem usnul už při masáži. Ale o to hůř se vstávalo ráno a tým měl co dělat Míru posadit na kolo a poslat do práce.

První část dnešní trasy už Míra znal, stejně jako po startu závodu i na Slovensko se jede údolím Bečvy na Velké Karlovice, tentokrát se ovšem trasa nestáčí na sever do Beskyd, ale pokračuje dál na východ. První desítky kilometrů na Slovensku ale nejsou příliš fotogenické a je potřeba zdolat ne úplně zajímavou pasáž, ale o to fotogeničtější místa přicházejí posléze, kdy se přejíždí Orava, okolí Slovenské Mary a následně vede trasa pod Vysokými Tatrami. Bohužel viditelnost nebyla úplně ideální, ale aspoň něco z panoramat si Míra mohl užívat. Počasí bylo dnes taky příjemné a vítr příznivý, takže jediná skvrna na pohodovém výletu nastala u Liptovského Mikuláše, kdy náhle přestalo fungovat Mírovi řazení a převody se omezily pouze na dva, což není úplně dobrý stav. Po podrobnější kontrole týmového mechanika Míry Hájka staršího bylo zjištěno, že pravděpodobně je na vině páka řazení a to není díl, který by měli s sebou. Naštěstí se doprovodný karavan (jako by Milan něco tušil) pohyboval blízko kluků a jako obvykle neodjel dál připravovat oběd, takže Míra vyfasoval náhradní kolo a chlapi z doprovodu mohli řešit opravu. Sedli k internetu a hledali. První servisák byl paradoxně na dovolené v Česku, ale druhý servis nakonec (i přes několikeré upozornění, že za dvacet minut zavírají) opravu zvládnul a kluci tak mohli stíhat Míru. Ten vlivem událostí a naštvání z ní však nasadil rychlé tempo a měli co dělat, aby ho dohnali až na konci Vysokých Tater.

Zbytek dne už proběhl relativně v poklidu a výborná večeře vynahradila předchozí drama. Míra má za sebou prvních 300 km Slovenska a do cíle odpočítáváme posledních 1200 km!

Souhrn 

Den 5 - 303 km (čas jízdy 12:20)
Celkově - 2.253 km