18.08.2021 - Den 6 

Šestý den byl ve znamení průjezdu Vsetínem po absolvování trasy okolo Česka. Tak si to Míra vytyčil před startem, tak byly naplánovány etapy a tak se nakonec taky stalo. Dodržel do puntíku vše, co si naplánoval, tedy až na odpočinek….

Šestou etapu startovali kluci kolem půl šesté z Uherčic na jižní Moravě a naštěstí je to „hlavní“ z tohoto regionu čekalo tak brzy ráno, takže sklepy byly ještě zavřené! Rovinatá pasáž byla přívětivá a po větru, dokonce i teploty příjemné, takže to jelo parádně a nebylo znát, že Míra je v sedle šestý den v kuse. I dnes bylo v plánu přes 300 km a přáním všech bylo dorazit do Vsetína před setměním, ideálně kolem osmé večer. Ale trasa RACASu není zadarmo a na české finále čekají účastníka Bíle Karpaty. Krásné hory, ale hory… Ale Míra držel i dnes strojové tempo a s postupem dne bylo stále jasnější, že večerní průjezd Vsetínem bude v rozumný čas. 

Kolem sedmé jsme tak na náměstí začali stavět zázemí a dokonce se trousili z okolí první fanoušci a společně jsme se těšili na příjezd toho sympatického ultracyklisty (ano, po dnešku může tento titul právem užívat) z Litomyšle. Míra dorazil ve čtvrt na devět a sice s unaveným pohledem, ale jinak vypadal velmi podobně jako na startu. Jeden by nepoznal, co má v nohách!

Míru jsme samozřejmě náležitě vyzpovídali a dozvěděli se několik pikantností. Fyzicky se prý cítí až překvapivě dobře, zadek přestal bolet včera. Únava je, ale snesitelná a mnohem víc než morál „šlapací“ ho trápí morál „spací“. Obvykle etapu ukončí kolem deváté večer, ale po sprše a večeři neodolá a potřebuje s týmem sdílet zážitky a dát si pivo, a tak do postele zalézá kolem jedné ráno a budík nekompromisně zvoní ve čtyři! Takže prý, kdyby ten čas raději využil ke šlapání, možná by byl v průběžném cíli už dávno :-)

Míra ještě stihl poděkovat svému týmu za dosavadní skvělou práci a především popřát všechno nejlepší ke krásným pětašedesátým narozeninám svému otci Mírovi staršímu, který ho celý závod stínuje v doprovodném autě. Pivo už si ale kluci vypijí v karavanu, kam se odebrali krátce po dojezdu. Ráno chtějí pokračovat v tradiční čas 5:30. Takže závěrem Míra pozval všechny přítomné a i další fanoušky do cíle, plán je rozdělit Slovensko na pět etap a do cíle by rád dorazil v pondělí kolem páté večer. A my na něj čekat budeme určitě, už teď se těšíme :-)

Ještě pár čísel po první části trasy:

Dnes - 328 km (13:00 hod)
Celkem - 1.950 km

Čas od startu - 131:45 hod
(průměrná rychlost 14,8 km/hod)

Čistý čas jízdy - 78 hod
(průměrná rychlost 25,08 km/hod)