17.08.2021 - Den 5 

Na pátý den předpovědi počasí hlásily změnu a nepletly se! Míra o půl šesté ráno vyrážel po nočním vydatném dešti do mlhavé Šumavy a teploměr ukazoval slabých šest stupňů celsia! To ale na jeho náladě neubralo, spíš naopak. Míra označil tuto pasáž trasy za magickou.

Obědovou pauzu měl už u Lipna a odpoledne projížděl okolím Třeboně kolem místních rybníků a dál směrem na Moravu. Na tuto rovinatější pasáž mu foukal příznivý vítr, takže to dnes celkem odsýpalo a do cílových Uherčic dorazil už před devátou večerní. Etapa to byla poměrně studená, průměrná teplota byla rozhodně pod 20 stupni, ale patřila k těm rovinatějším, nastoupáno měl za celý den „jen“ 3.664 m.

Mírovi se tak i nadále daří držet plán a jede dle nastavených etap, takže dokončit českou polovinu závodu by měl průjezdem přes Vsetín zítra večer. Dle svých slov se moc těší na fanoušky a doufá, že dorazí. Pokusí se přijet v rozumný čas, odhaduje to za dobrých podmínek kolem 20:00. My budeme připraveni a počkáme samozřejmě i déle, kdyby to nejelo podle plánu!

Souhrn:
Den 5 - 316 km (čas jízdy 12:32)
Celkově - 1.622 km