16.08.2021 - Den 4 

Čtvrtý den byl zlomový, tedy minimálně co se české trasy týká. Ta se totiž „zlomila“ a přibližně v poledne Míra projel nejzápadnějším bodem. Nyní tak už míří zpět na východ a stále drží plánované tempo.

Dnes si Míra malinko přispal a vyrážel až cca v 6:15. Na úvod ho čekal jeden z nejvyšších vrcholů trasy - Klínovec. A jeho průjezd doprovázel i vůbec první déšť letošního ročníku, což je dost rozdíl oproti roku 2020. Ale nebyl to žádný zásadní slejvák, spíš příjemná změna. Zbytek dne už bylo počasí opět letní, ačkoli dnes poměrně větrné, místy až nepříjemně. Nicméně na Mírově náladě to nijak neubírá a nejen že se při každém setkání usmívá, několikrát byl dokonce nachytán při zpěvu! Ale na druhou stranu, tráví o samotě dvanáct hodin denně a jedinou jeho náplní práce je šlapání do pedálů. To by až mohlo na jednom zanechat nějaké psychické rány. Ale to určitě nebude případ Míry, doufáme :-)

Míra dneska po etapě zdůraznil, že by chtěl poděkovat všem fanouškům za velkou podporu, moc ho to nabíjí v jeho cestě! A při té příležitosti by rád připomněl podstatu jeho boje, nebojuje totiž jen pro sebe, ale i pro podporu dětského onkologického centra v Hradci Králové, kde by rád z vybraných peněz podpořil několik malých pacientů v jejich vlastním boji, bohužel mnohem těžším a zásadnějším. Takže touto cestou velmi děkuje všem, kdo přispěli a připomínáme i číslo transparentního účtu, kde přispět stále lze!

Je zřízen transparentní účet u Komerční banky v Litomyšli 123-3929650217/0100, na který je možné peněžní příspěvky posílat s různým kódem.

  • kód „jen kolo“ znamená, že podpořím blázna Míru Hájka, aby se mohl zúčastnit závodu.
  • kód „jen děti“ znamená, že peníze půjdou výhradně na podporu Dětského onkologického centra v FN Hradec Králové.
  • kódem „kolo i děti“ podpořím obě aktivity :-) Prosím, uveďte, jak částku rozdělit.

Souhrn:

Den 4 - 327 km (čas jízdy 14:10)
Celkově - 1.306 km