15.08.2021 - Den 3 

Třetí den bývá kritický, tak jsme čekali, jak se povede Mírovi při třetí etapě RACASu. Ale snad vlivem pohodového týmu, snad příjemným letním počasím, ale zdá se, že zatím vše běží v pohodovém duchu.

Na třetí den si Míra nechal hned několik chuťovek. Divoké silnice drsného regionu Šluknovského výběžku, krásné, klidné, ale hodně zvlněné silničky Českosaského Švýcarska následované poctivým stoupáním na Děčínský Sněžník a pak už dlouhé a divoké Krušné hory, které se tak rozhodně nejmenují nadarmo! Ale ty dnes jen nakousnul, to nejpodstatnější ho čeká až zítra. Nicméně suma sumárum to vertikálně dalo dnes 5.173 výškových metrů, snad to Mírově zálibě v kopcích bylo dost.

Počasí je nadále letní a snad ještě minimálně den zůstane, do druhé poloviny cesty kolem Česka a Slovenska by mělo přijít ochlazení a zřejmě i nějaká voda z hůry. Z počátku bude možná vítanou změnou, ale aby jí nebylo příliš, uvidíme… 

Každopádně zásadnější krize zatím nepřichází, snad to bude pokračovat dál. Zítra se Míra stočí zpět na východ a začne se za obrátkou pomyslně vracet na Vsetín. Míra se na další etapu těší a my s ním!

Souhrn:

Den 3 - 326 km (čas jízdy 13:41)
Celkově - 979 km