23.08.2021 - Den 11 

Dokázal to a krátce po 18. hodině dorazil na Dolní náměstí ve Vsetíně! Celkový čas strávený na trase tak byl 10 dnů, 9 hodin a 35 minut! Byl šťastný, spokojený, unavený a těšil se domů!

Poslední etapa začala deštivě, asi aby si Míra užil i tento druh počasí, který se mu spíš vyhýbal. I to pomohlo k tomuto skvělému času, nicméně dodržel plánované postupné cíle a držel denní etapy kolem 300 km, snažil se noci využít ke spánku a držet si pozitivní mysl. Vše vyšlo více méně do puntíku! Pár drobných zádrhelů nastalo až na Slovensku, ale naštěstí nic fatálního. 

Takže posledních necelých 300 km bylo spíš na užívání, ale i tak Míra v cíli přiznal, že ho trochu doběhl smysl celého počínání, asi s blížícím se koncem. Ono občas to „proč to dělám“ asi přijde na každého, ale Míra to úspěšně zahnal a valil do cíle, jako by to byl první den. 

Poslední kilometry jsme pak čekali připraveni na náměstí a s radostí sledovali, jak se postupně plní příznivci i náhodnými kolemjdoucími, kteří přišli Míru povzbudit. Takže atmosféra byla skvělá a krátce po šesté večer se Míra skutečně objevil na náměstí a vychutnával si zasloužené ovace! 

Byla na něm vidět směs únavy a euforie. Vyfasoval pořádného tupláka, prohodili jsme pár slov, pozdravil fanoušky, poděkoval týmu a těšil se domů. Respektive do Litomyšle na náměstí, kde se chystala velká oslava! Tam Míra dorazil krátce před desátou večer. Našel dost sil, aby na kole obkroužil náměstí, pozdravil fanoušky a samozřejmě nejvíc se těšil na svou rodinu! S gratulací přišel i zástupce nejstaršího českého cyklistického klubu „Klub Českých cyklistů 1900“, který Míra reprezentoval.

A jak to celé Míra zhodnotil? Až v cíli přiznal, že ač na kole jezdí od dětství, kdysi i aktivně a s pozdějšími profesionály, přesto nikdy před RACASem neměl na tachometru po vyjížďce číslovku začínající trojkou. Až v posledních jedenácti dnech ujel za den 300 km a to hned desetkrát v řadě! Byl to prý jakýsi sen si dokázat, že to zvládne a o to lepší je ten pocit, že to zvládl. A to prý bez větší krize. Ano, někdy to přes den skřípalo, ale hrozně pomohlo, když si každý večer s týmem sedli, dali jedno či dvě pivka a zhodnotili události předchozích hodin. Každé ráno tak vyjížděli s čistou hlavou a vše skvěle klapalo. Samozřejmě měl štěstí na podmínky, neměl skoro žádné technické problémy a i tělo vlastně fungovalo skvěle. Ale naším nezávislým pohledem - když jsme poznali Míru, ani nás to nepřekvapuje. On je prostě pozitivní pohodář a neumíme si představit, co by muselo nastat, aby ho to tak rozhodilo, že by třeba vzdal. I proto jsme rádi, že jsme do toho společně šli a společně to dokázali. My máme zase o kus lepší představu, jak ten první ročník, v který nyní doufáme ještě u kus víc, bude vypadat. A těší nás, že jsme měli aspoň malinký podíl na charitativní sbírce spojené s Mírovou účastí. Aktuálně je na jeho transparentním účtu přes 300 tisíc korun a snad to ještě není vše. Číslo účtu přikládáme: 123-3929650217/0100 

Díky všem, co jste nás posledních jedenáct dnů sledovali a těšíme se, že vám příští rok snad přineseme světovou ultracyklistiku v širším rozsahu. My se budeme snažit. Už teď na tom makáme a těšíme se!

Souhrn:

Den 11 - 296 km (čas jízdy 11:30 hod)
Celkem - 3.523 km

Výsledný čas 10 dnů, 9 hod a 35 min!

Průměrná rychlost 14,1 km/hod