DEN 8

Každopádně vidina blízkého cíle byla silná a Dan tak měl o motivaci postaráno. I v kombinaci s lepším počasím se tak tradičně pokusil poslední den "potáhnout". Byť nakonec na hodinku musel v noci zalehnout a doprovodný tým měl co dělat mu po probuzení vysvětlit, kde je a co tam dělá, nakonec usedl na kolo a pokračoval v cestě. V součtu tak za poslední den urazil 464 km a bylo jen otázkou času, kdy nakonec dorazí do cíle na Dolním náměstí ve Vsetíně. Připraveni na něj jsme byli už kolem jedné odpoledne, ale poslední stoupání na Makov a následně "k partyzánovi" je zrádné, takže meta 190 hodin nepadla. Ale na spadnutí rozhodně byl čas pod 8 dnů, čili začínající číslovkou 7!

Dan Polman nakonec na Vsetín přijel krátce po čtvrt na tři a tak premiérový cílový čas zní 7 dnů a 23 hodin.

Nyní nezbývá, než Dandovi za tento víkend pogratulovat a poděkovat. Jak jsme několikrát podotkli, šlo o prolog, kdy Dan neměl rovnocenného soupeře a jeho boj byl především s časem a vlastní únavou. Ale když si člověk uvědomí, že trasa je dlouhá 3.540 km, což je běžná cesta na dovolenou k moři a zpět a to dokonce dvakrát, kdy i v autě je člověk hodně rozbitý, je to obdivuhodný výkon.

My teď musíme zpracovat velké množství posbíraného materiálu a brzy přineseme video z cesty Dana i Jirky.

Čeká nás nyní mnoho času a práce s přípravou prvního regulérního ročníku. Snad během podzimu přineseme kompletní propozice a spustíme registraci. Po akci jsme mluvili s Danem a dostali první zpětnou vazbu. Podle něj je závod opravdu velmi náročný a rozhodně si nezadá s top závody světa. Mnohé cesty jsou rozbité, některé úseky jsou náročné, ale celkově trasa je pestrá a "poctivá". Dokonce došlo ke srovnávání s akcí jako RAAM - Race Across America, což by bylo skvělé!

Finální výsledek Dana: 
osmý den závodu Dan ujel 464 a celkově ujel 3.540 km