DEN 6

Pátý den Dan ukončil na Štrbském plese a další tak zahájil průjezdem pod Vysokými Tatrami. Bohužel počasí moc nepřálo výhledům a ač přestalo pršet, visely nad krajinou těžké mraky. Bylo tak jasné, že počasí se stejně vrátí k už ohranému pršení. A taky že ano, večer to přišlo a rovnou pěkně "od podlahy". Jelikož bylo už kolem deváté hodiny, Danův tým zkontroloval počasí a došlo ke strategickému rozhodnutí se na chvíli schovat a využít toho ke spánku. Nicméně Dan tomu tradičně moc nedal a spánku byla sotva hodina. Kolem jedenácté tak tým zase vyrazil na cestu a nad ránem už byli na nejvýchodnějším bodu trasy na hranici s Ukrajinou. Dopoledne nakonec nabídlo počasí lepší a nebyl ani obávaný vítr na otevřených rovinách, takže se jelo relativně svižně. V součtu to tak k 16 hod odpoledne dalo 410 km. Bohužel Dana trápí bolavé zápěstí. Otok ze čtvrtého dne spíš zesílil a bohužel i bolest. Tým dokonce stav konzultoval s lékařem, ale za pochodu toho stejně moc vymyslet nejde, takže se Dan snaží bolest neřešit a pokračovat dál. Kombinace chladu, vlhka, rozbitých cest a samozřejmě nastřádané únavy udělala své...

Takže čísla šestého dne: najeto za 24 hod 410 km, v součtu 2.622 km

Včera nás potěšila ještě jedna věc. Dostali jsme email od jiné legendy, která toho má v ultracyklistice hodně za sebou a od které se i právě Dan Polman "učil", konkrétně Jíry Hledíka. Celou akci se zájmem sleduje, konkrétně prý: "s RACASem usíná a s RACASem vstává". A dovolíme si citovat ještě jednu větu: "Dovolím si říci, a taky jsem to již psal na mém FB, že teď tímto projektem společně píšete nejenom novou historii české ultracyklistiky, ale také její budoucnost. Za to vám děkuji.".

Kéž by tomu tak bylo. Je za tím kus práce, ale stojíme teprve na startovní čáře, respektive se na ni postavíme, až Dan projede do cíle. 
Nyní teprve musí vzniknout propozice a pravidla závodu, doladit se termín, drobné úpravy trasy a kéž bychom se za rok potkali na startu 1. ročníku závodu RACAS - Race Around Czechia & Slovakia.