DEN 2

I páteční večer se nesl v duchu bouřek a deště, bohužel adekvátně k tomu poklesla i teplota, tudíž jízda v mokrém oblečení nebyla moc příjemná. Takže Jirka už spěchal vstříc Krkonošům a domluvenému ubytování ve Vrchlabí, kde mu jeho tým chystal zázemí a kolem šesté večer tak byl v teple a v osm už i najezený a vykoupaný spal!

Mezitím na trase dál bojoval Dan, který i přes nepřízeň počasí zkoušel "potáhnout" kam to půjde a nakonec to dotáhl až do Děčína, čímž jen navýšil svůj náskok. Jeho velkou výhodou je karavan, který má neustále v zádech a pokud prostě přijde krize, může mávnout a za pět minut spí. A to se také stalo a kolem druhé Dan zalehl a po 34 hodinách tak slezl z kola na víc než pár minut. 

Během noci se umoudřilo i počasí a odezněly bouřky, takže sobota slibovala lepší podmínky pro cyklistiku. První se to vyrazil vyzkoušet Jirka, který už kolem půl čtvrté usedl na kolo a pustil se zdolávat další část trasy. Oproti svému plánu měl manko cca 70 km a tak na dlouhé vyspávání nebyl čas. Sice nepršelo, ale o to větší byla zima, takže například sjezd do Rokytnice si prý náramně užíval! Jak sám poznamenal:  "já coby turista, který nevleze na kolo když je pod 20 stupňů toto fakt nemusím!"

No a zrovna když Jirka kolem sedmé snídal, dal se do pohybu i tracker Dana, který tou dobou vyrážel z Děčína vstříc Krušným horám. Takže den už jel v klasických kolejí, strojové tempo obou borců a docela "hoňka" doprovodných týmů být jim neustále k ruce pro veškerá přání, zároveň pořídit nějaké zásoby, sem tam fotku, připravit jídlo či hledat ubytování. Rozhodně žádná nuda. A když jsme u toho tempa, tak zajímavostí je, že Dan si trochu postěžoval na kvalitu silnic, která ho prý dost brzdí. Jeden by se chtěl zeptat, jaké by pak to tempo bylo, kdyby ho nebrzdily, raději nevědět.

No a na konci RACAS dne, který se počítá od 16 do 16 hod to dalo zase moc zajímavé parametry:

Jirka: 317 km a v součtu 844 za dva dny
Dan: 407 km a v součtu 1.043 km za dva dny