2020

V roce 2020 se uskutečnil prolog závodu

Prologu se zúčastnili dva závodníci:

Jirka Severa, coby autor myšlenky a trasy závodu ujel během tří dnů cca 1500 km, ale pro zdravotní problémy vzdal svůj pokus o ultracyklistickou premiéru na úrovni Šumavy.

Dan Polman, který patří mezi přední ultracyklistické závodníky v Česku a má za sebou akce jako RAAM pojal prolog RACASu jako svůj "hlavní" projekt v roce 2020, který byl tolik poznamenaný omezeními kvůli pandemii Koronaviru. Na trasu vyrazil s plnou podporou a v závodním režimu a doknčil jí (i přes špatné povetrnostní podmínky) v čase 7 dnů 23 hodin!

Níže si můžete přečíst reporty z jednotlivých dnů včetně vybraných fotek.


Start a den 1

Historický okamžik nastal ve čtvrtek 13. 8. 2020. Na Dolní náměstí ve Vsetíně dorazil Dan Polman, který ve světě ultracyklistiky znamená moc a stejně jako my se nadchnul pro projekt s názvem RACAS - Race Around Czechia & Slovakia!


Den 2

Druhých 24 hodin závodu, které začaly v pátek v 16:00, přinesly konečně i únavu do těl obou účastníků a tím i drobné zvolnění zběsilého tempa prvního dne a dokonce došlo na spánek.


Den 3

Třetí den bývá při závodech kritický a taky se tak ukázal i ten, který právě uplynul na RACASu. Především Jirka si dnes vybral nováčkovskou daň a pořádně se potrápil.

Den 4

Den čtvrtý přinesl dvě očekávání. Jak se podaří zregenerovat Jirkovi Severovi, který zvolil dlouhý odpočinek a snažil se přesvědčit "prošité" tělo, že prostě domů stejně dojet nějak musí. A zda se podaří Danovi dorazit českou půlku už v průběhu čtvrtého dne!


Den 5

Jestli byl třetí den kritický, tak pátý den zcela změnil tuto naši taškařici, které říkáme prolog závodu RACAS - Race Around Czechia Slovakia. Staly se totiž dvě velmi zásadní věci.


Den 6

Šestý den se RACAS přesunul na nejvýchodnější část trasy a začal se tak vracet zpět ke Vsetínu do cíle. Co nejvíc trápilo Dana Polmana v posledních dnech bylo počasí a tak tomu bylo i dnes.


Den 7

Na konci šestého dne to vypadalo, že se počasí lepší, přestalo pršet a Dan během své tradiční pauzy kolem 16 hod dokonce vysvlékal protidešťovou ochranu. Bohužel ale mrak, který se nad obzorem nehezky mračil tam nebyl jen tak a sotva po pár minutách jízdy to zase začalo a pořádně intenzivně. Takže znova do pláštěnky, návleků a dalších nezbytných...


Den 8

Osmý den začal Dan Polman těsně před vjezdem do Bratislavy a v tu chvíli mu do cíle scházelo jen málo přes 400 km. Počasí dál relativně přálo, ačkoli teplo bylo až zbytečně velké, ale pořád lepší než propršené předchozí dny!